Relacja z meczu Błyskawica Rożniatów - Sobol Niżatyce

Sobol Niżatyce prowadzony przez trenera Artura Grzebyka, podejmował dzisiaj w meczu wyjazdowym 3 kolejki zespół z Rożniatowa.

Zacznijmy od relacji z tego spotkania. LKS Błyskawica Rożniatów - Sobol Niżatyce (17.02.2016)

1' Tuż po rozpoczęciu spotkania, nasi zawodnicy mieli doskonałą sytuację aby objąć prowadzenie lecz niestety obrońcy przerwali naszą akcję, Piotr Kucha już przymierzał się do uderzenia ale obrońca był nieco szybszy i zdążył wybić piłkę spod nóg naszego środkowego pomocnika

Gra toczy się przez kolejne 10 minut w środku pola, zawodnicy obu zespołów zapoznają się z piłką

15' Rzut wolny z 25 metra, Łukasz „Gruzin” Gruz zbyt głęboko dorzuca piłkę, która swobodnie opuszcza pole karne przeciwnika

16' Z natychmiastową odpowiedzią ruszają przeciwnicy, dochodzą do korzystnej pozycji i oddają niecelny strzał

18' Po kapitalnie przeprowadzonym odbiorze piłki na środku pola, Piotr Kucha mija obrońców niczym pachołki, niestety zbyt daleko wypuszcza piłkę, a bramkarz przejmuje ją na 6 metrze

19' po przerwanej akcji na 40 metrze przez Gruzina, Kaszuba dostaje piłkę, którą prostopadle posyła do Piotra Kuchy, ten uderza ale zbyt anemicznie

21' długie podanie Gruzina na Daniela Telege, który schodzi na lewą stronę i decyduje się na dorzucenie piłki, które zostaje skutecznie zablokowane przez obrońcę, mamy rzut rożny. Piłka po rzucie rożnym zostaje wybita przez defensorów

26' Cygan dostaje znakomitą piłkę, zabiera się z nią do przodu i zaczyna swój drybling, który kończy się stratą. Przeciwnicy przejęli grę, ale tylko na chwilę, gdyż Sałamaj przejmuje piłkę i ruszą lewą flanką, bezproblemowo mija jednego z przeciwników i podąża w stronę pola karnego, gdzie zostaje zatrzymany przez obrońcę

27' Kolejna nasza akcja, Telega wbija się w pole karne i oddaje strzał z 10 metra, który został zablokowany przez środkowego obrońcę z Rożniatowa

29' Kontra gospodarzy po naszym rzucie wolnym z 50 metra, na nasze szczęście napastnik wychodzi z piłką po za boisko

31' Daniel Telega dostaje świetną górną piłkę za obrońców, niestety poślizgnął się i obrońcy wybijają piłkę, Kaszuba podaje prostopadle między nogami obrońcy, 5 metr sam na sam wychodzi Paweł Cygan, niestety uderza w bramkarza, trener Artur komentuje „To jest nie do opisania"

34' rzut wolny dla gospodarzy, z 35 metra dochodzi wrzutka w nasze pole karne, ale Gruzin skutecznie wybija głową

36' Kaszuba rusza lewą stroną, mija swobodnie przeciwnika, decyduje się na podanie do Cygana, ten podprowadza piłkę na 2 metr i uderza znowu w bramkarza, kibice skandują " To jest kur*a dramat"

37' kolejna nasza akcja zapowiada się dosyć groźnie, lecz Kaszuba traci na 18 metrze piłkę

40' Telega przedziera się przez obrońców uderza i … piłka płacze w locie, bramkarz łapie bez problemu

43' pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu, ukarany zostaje zawodnik gospodarzy po taktycznym faulu w środku pola

44' po rzucie wolnym Piotr Kucha uderza piłkę z volleya z 22 metra ale bramkarz pewnie broni strzał

45' ależ akcja, tuż po rozpoczęciu gry przez gospodarzy sam na sam wychodzi Kaszuba, który powiela błędy Cygana czyli uderza w bramkarza. Po dorzuceniu Sałamaja Cygan uderza volleyem wysoko ponad bramką

45+1' Akcja wyprowadzona przez naszych obrońców, długie podanie na napastników ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny, który zostaje zmarnowany. Po stałym fragmencie gry sędzia kończy pierwszą połowę, jak dotąd bez bramek

Nasz zespół miał wiele okazji do zdobycia bramki, lecz nie zostały one wykorzystane. Trener wytyka błędy w ustawieniu oraz mocnymi słowami napędza zespół do wygranej

47' rzut rożny dla drużyny z Rożniatowa, po zablokowanej próbie wejścia w nasze pole karne, pewnie łapie wrzutke nasz bramkarz

51' rozpoczynamy z 5 metra, wychodzimy z akcją ale nasz zawodnik zostaje sfaulowany, zaczniemy od rzutu wolnego. Ni to uderzenie, ni to podanie, Piotr Kucha posyła piłkę obok bramki

53' Przerwanie akcji przez naszego obrońcę Kamila Michno na 35 metrze i natychmiastowa kontra z naszej strony poprowadzona prawą stroną przez Gruzina ale niestety wrzutka zbyt głęboka

56' Gruzin z 25 metra uderza wysoko ponad bramką

57' Kamil Michno zostaje ukarany żółtą kartką za faul na środku pola przerywający akcję przeciwnika

59' Dorzutka na Sałamaja, ten trafia nieczysto w piłkę i na 3 metrze przejmuje Telega, który był na pozycji spalonej

60' Dorzutka w pole karne, odwrócony plecami do bramki Cygan uderza głową ponad bramką

63' Dużo przejęć i akcji z naszej strony, niestety były one niewykorzystane

65' Gruzin posyła górną piłkę w stronę Telegi, jednak podanie jest niedokładne

70' Prostopadłe podanie do Cygana między obrońcami, lecz Cygan po raz kolejny marnuje okazje

72' faul na przeciwniku, 28 metr wrzutka w nasze pole karne, ale na szczęście Grzegorz Kamiński uratował nasz zespół przed utratą bramki.

*Nasi zawodnicy rezerwowi przechodzą do rozgrzewki*

74' GOOOOLLLLL!!!!! Paweł Cygan po kapitalnym podaniu Kamila Zająca trafia do bramki przeciwnika, tym samym dając Sobolowi prowadzenie w tym spotkaniu

76' Kucha przejmuje piłkę na środku ale traci po nieudanym dryblingu, przeciwnicy ruszają z szybką kontrą, ale nasi obrońcy spokojnie opanowali sytuację i dają złapać piłkę naszemu bramkarzowi

78' Kapitalne przerwanie akcji przez Kamila Michno, która mogła się dla nas źle skończyć

80' Telega dorzuca piłkę na Cygana, jednak ten był na spalonym

81' gospodarze źle wyrzucają aut i dostajemy darmową piłkę lecz nie potrafimy tego wykorzystać

83' Świetną piłkę za obrońców posyła Gruzin, strzał Telegi zostaje zablokowany ale mamy rzut rożny Ze stałego fragmentu gry spektakularną bramkę z przewrotki chciał zdobyć Gruzin ale nie trafił w piłkę

85' strzał napastnika gości na nasze szczęście obok bramki

86' zmiana w naszym zespole, Łukasz Czopor wchodzi za Daniela Telege na ofensywę. Ten zawodnik charakteryzuje się olbrzymią wolą walki i poszanowaniem piłki więc trener Artur stawia na niego w ostatnich minutach

87' stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy, z 11 metra tragiczne uderzenie napastnika, który posyła piłkę 10 metrów nad bramką przekopując tym samym piłkochwyt

88' faul na naszym bramkarzu, w między czasie Patryk Michno przygotowuje się do zmiany

90' sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry, Gruzin tuż przed opuszczeniem boiska oddaje świetny strzał w światło bramki, ale nie sprawia on bramkarzowi trudności. Na boisko wchodzi Patryk Michno za Gruzina

90+1' szybka kontra drużyny z Rożniatowa i uderzenie w stronę bramki z 18 metra lecz niecelne

90+2' Sędzia gwizdkiem kończy dzisiejsze spotkanie z wynikiem 1:0 dla Sobola Niżatyce

W meczu zdecydowanie grę prowadziła drużyna z Niżatyc, mimo niewykorzystanych akcji przypieczętowali zasłużone zwycięstwo bramką Pawła Cygana w 74 minucie. Po zawodnikach widać zmęczenie, ale emanuje od nich niesamowita radość po zwycięstwie. Są to cenne 3 punkty, które powędrują na konto Sobola. Relację przeprowadził dla Państwa Konrad Drozd. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam z B-klasowego boiska.